قوانین و مقررات

ضمن عرض خوشامد گویی به شما زبان آموز عزیز به موسسه فرهنگی هنری زبان پارسیک، توجه شما را به نکات ذیل جلب می‌نماییم. امید است که با توجه و اجرای این موارد، آموزشی مفیدتر و محیطی آرام تر را برای آموزش خود فراهم آورید:
 1. همواره به بردهای اطلاعات موسسه توجه فرمایید؛ هرگونه اطلاع رسانی از این طریق انجام میشود. لذا، هیچگونه عذری درمورد عدم توجه و بی اطلاع بودن، قابل قبول نیست. (عضویت در گروه تلگرام موسسه و اینستاگرام موسسه به آدرس Parseekinstitute ، نیز ضروری است، چرا که اطلاع رسانی در مواقع ضروری، از این طرق صرورت میگیرد.
 2. در ورود و خروج به موسسه و یا کلاس آنلاین، نظم و ترتیب داشته باشید و از تاخیر، تعجیل و غیبت پرهیز نمایید. لطفا در صورت داشتن تاخیر در همان روز به بخش ثبت نام مراجعه نمایید تا تاخیر شما ثبت شود, در غیر این صورت جلسه تاخیری شما به صورت غیبت ثبت خواهد شد. لازم به ذکر است که تاخیر، تنها تا ۳۰ دقیقه بعد از شروع کلا قابل قبول می باشد و زبان آموزان با تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه، به هیچ عنوان اجازه ورود به کلاس را ندارند.قوانین غیبت و تاخیر:
  • -دو غیبت اول: مجاز، بدون کسر نمره / غیبت سوم و چهارم: مجاز، به ازاء هر غیبت دو نمره کسر می شرود. / بیشرتر از چهرار غیبت: دانشجو مجاز به شرکت در امتحان شفاهی پایان ترم نمی باشد. / هر دو تاخیر معادل با یک غیبت می باشد.
 3. 0-سیستم نمره دهی بر روی برد هر کلاس نصب شده است وخلاصه آن به شرح زیر می‌باشد:
  • -تستهای کتبی پایانی که جلسه آخر هر ترم برگزار میشود و شرکت در کارهای کلاسی، ۵۰ نمره از نمره کل را تشکیل میدهد.
  • امتحان شفاهی آخر ترم، مهمترین بخش ارزیابی می باشد که دارای ۳۵ نمره از نمره کل است که توسط استادی متفاوت با استاد کلاس ، انجام می شود که در زمان‌های اعلام شده از طرف موسسه، زبان آموزان با مراجع‌ به پرتال موسسه  نسبت به وقت گیری امتحان خود اقدام می نمایند. ( زبان آموز با نمرره زیرر 23 در امتحران شفاهی، مردود است)
  • امتحان کتاب داستان شامل ۱۵ نمره از نمره کل می باشد که به صورت شفاهی در ترم های اول هر فصل یعنی بهار1، تابستان1، پاییز1 و زمستان1، برای سطوح LI, HB, B و در ترمهای دوم هر فصل برای سطوح I وHI برگزار می گردد. تاریخ های امتحان برای هر ترم، تا جلسه سوم آن ترم توسط مسئولین ثبت نام اعلام می گردد، لذا زبان آموزان موظفند با مراجعه به پرتال موسسه  و همراه داشتن نام کاربری و کلمه عبور خود نسبت به وقت گیری آزمون خود اقدام نمایند. برای ترم هایی که امتحان کتاب داستان بر اساس تقویم آموزشی ترم مربوطه برگزار نمی شود، 10 نمره، شامل ارزیابی مهارت Speaking زبان آموزان توسط استاد کلاس می باشد.
  • زبان آموزانی که در امتحان شفاهی و امتحان کتاب داستان، با تاخیر و خارج از بازه زمانی برنامه‌ریزی شده شرکت نمایند، مشمول پرداخت هزینه و کسر نمره به ترتیب ۳ و ۲ نمره میشوند.
  • زبان آموزان با کسب نمره ۷۵ به بالا مجاز به شرکت در ترم بعد می باشند و با کسب نمره بین ۷۰ تا ۷۵، به صورت مشروط می‌توانند به ترم بالاتر روند که مشروط بودن آن ها به معنی اخذ نمره ۷۵ به بالا برای ترم بعد می باشد.
  • -زبان آموزان بخش بزرگسال و نوجوان که سه ترم متوالی با کسب نمره 03 به بالا زبان آموز ممتاز شوند، ترم چهارم از ۵۰ درصد تخفیف شهریه برخوردار خواهند شد.
 4. امتحان شفاهی و کتبی هر ترم مربوط به موارد تدریس شده همان ترم می باشد، بجز امتحانات شفاهی و کتبی ترم پایانی هر کتاب که شامل کل کتاب و همه موارد تدریس شده در طول آن سطح است. امتحان میان ترم فقط بررای بخرش نوجوانان و کودکان و در جلسه ششم هر ترم برگزار میشود و زمان برگزاری کوییزها برای بخش نوجوانان در کلا اعلام میشود.
 5.  کلاسهای آنلاین و امتحانهای مربوط به این کلاس‌ها، از طربق برنامه adobe connect انجام میشود. موسسه کلیه زیرساختهای مناسب را به بهترین شکل ممکن برای شما فراهم آورده تا با آرامش خاطر، شما را جهت رسیدن به اهدافتان یاری نماید. اما از آنجا که برگزاری موفق امتحانات آنلاین و کلاسهای آنلاین، همکاری طرفین را میطلبد،لذا ضروری است که به موارد ذیل با دقت توجه کنید:
  • برای ورود به کلاس و یا امتحان خود، در مرورگر سیستم خود آدر online.parseekenglish.com را تایپ کرده و سپس شماره موبایل خود را به عنوان نام کاربری و کد زبان آموزی خود در پارسیک را به عنوان رمز عبور وارد نمایید.
  • برای داشتن کیفیت صدای بهتر، لطفا حتما از هندزفری و یا هدست استفاده نمایید و جهت برخورداری از تمامی امکانات برنامه adobe connect از لپ‌تاپ و یا پی سی استفاده کرده و از استفاده از موبایل و یا تبلت اجتناب کنید. همچنین در صرورت نداشتن اینترنت وای فای مناسب، میتوانید از اینترنت خط خود استفاده کرده و آن‌ را بر روی لپ تاپ خود هات اسپات کنید.
  • لطفا جهت از دست ندادن امتحان و یا کلاس خود، میکروفون، اسپیکر و دوربین خود را چک کنید و در صورت مواجه با هر گونه مشکل، از ساعت 14 الی 21 با شماره ۷۱۱۷۳  تماس بگیرید تا با وصل شدن به بخش آی تی، مشکلتان برطرف گردد.
  • چک کردن دوربین و میکروفون و اسپیکر، باید حداقل 24 ساعت قبل از زمان آزمون باشد تا امتحان خود را از دست ندهید.
 6. مهلت ثبت نام برای هر ترم از طریق بردها، اینستاگرام و وب سایت موسسه اعلام می گردد، لذا زبان آموزان موظفند نسبت به ثبت نام خود در تاریخ های اعلام شده اقدام نمایند. در غیر اینصورت زبان آموزانی که بعد از مهلت مقرر، اقدام به ثبت نام نمایند، به دلیل ایجاد بی نظمی در برنامه ریزی آموزشی ۲۰ هزار تومان به مبلغ شهریه آنها اضافه می گردد.
 7. شهریه دریافتی( به جز در مورد به حد نصاب نرسیدن و متعاقبا تشکیل نشدن کلاس ) به هیچ عنوان مسترد نمی گرردد و در صورت عدم شرکت در کلاس ، امکان ذخیره شهریه برای ترم بعدی نخواهد بود.
 8. جهت آگاهی زبان آموزان، تقویم سالانه موسسه، در وب‌سایت، هایلایت پیج اینستاگرام و همینطور در قسمت لابی موسسه نصب شده است که تمامی جلسات جبرانی و تعطیلات در آن ها تعیین شده است. (تعطیلات غیر منتظره از طرف دولت، جبرانی ندارند)
 9. برای برقراری نظم در کلاس ، زبان آموزان موظفند که از پاسخگویی به تلفن همراه و رفت و آمد های غیر ضروری به خارج از کلا خودداری نمایند.
 10. رعایت شئونات اسلامی و پوشیدن مقنعه برای خانم ها در محیط موسسه الزامی می باشد و خانم‌ها و آقایان با ظاهر و پوشش های خارج از عرف، اجازه ورود به کلاس را ندارند و جهت شرکت در آزمونهای آنلاین، به دلیل داشتن ترویر، پوشیدن مقنعه الزامی است.
 11. موسسه هیچ گونه مسئولیتی در قبال دوستی ها و روابط میان زبان آموزان ندارد و هرگونه ارتباط با کادر اداری و آموزشی پارسیک، ممنوع میباشد.

با تشکر فراوان